Skuteczna sprzedaż nieruchomości

Praktyczne porady, inspirujące rozwiązania oraz najświeższe aktualności z branży nieruchomości

Marketing

Moda na kupno mieszkań pod wynajem trwa!

Mimo, iż w ostatnim czasie rynek nieruchomości jest bardzo chwiejny, wciąż obserwujemy zjawisko dużego zainteresowania kupnem mieszkań z przeznaczeniem na wynajem. Głównym tego powodem jest z pewnością chęć inwestycji pieniędzy. Nieruchomości, które są atrakcyjne pod różnym względem i wykazują dużą możliwość źródła zysku, doskonale się sprzedają.

Najczęściej zjawisko kupowania mieszkań przeznaczonych na wynajem można zaobserwować w dużych miastach, gdzie najczęstszymi klientami są osoby przenoszące się często z mniejszych miast do większych za pracą, studenci chcący mieć większe możliwości na start, a nawet turyści!

 


Atrakcyjne mieszkania w Raciborzu i okolicach. Agencja Nieruchomości DomProfit zaprasza na dni otwarte!


 

Kluczyki od domu położone na pieniądzach w zynajmu mieszkania.
Inwestowanie w nieruchomości to nadal najbardziej powszechny i dalej zyskowny sposób inwestowania pieniędzy.

W miejscowościach typowo turystycznych np. dużych, historycznych – zabytkowych miastach, miejscowościach położonych nad morzem lub w górach, w okresie dobrego sezonu, mieszkania takie (z przeznaczeniem na wynajem) przeżywają prawdziwe oblężenie! Mimo, iż w tym wypadku okres wynajmu jest krótki – typowo urlopowy, to może być naprawdę zyskowny dla właściciela nieruchomości.

Poza tym inwestowanie w nieruchomości jest chyba obecnie najbardziej opłacalnym (i pewnym?) sposobem inwestycji pieniędzy. Niestety po ostatnich spadkach oprocentowania różnego rodzaju lokat, a w związku z tym małym zyskiem, coraz mniej ludzi decyduje się właśnie na ten sposób pomnażania zaoszczędzonych pieniędzy.
Ba! Niektórzy nawet decydują się na wzięcie kredytu, by kupić mieszkanie pod wynajem! Oczywiście z założeniem, że rata kredytu będzie opłacana z pieniędzy z wynajmu. Na czysty zysk w tym wypadku, niestety trzeba będzie poczekać.

Drugi najpopularniejszy sposób inwestycji pieniędzy w Polsce też nie jest za bardzo popularny, mowa tu o inwestycji pieniędzy w złoto lub brylanty. Dlaczego? Ponieważ jest bardziej ryzykownym sposobem niż nieruchomości.

Oliwy do ognia dolewają sami deweloperzy, którzy budując osiedla mieszkaniowo – usługowe, jawnie zachęcają ludzi do kupna mieszkań pod wynajem, jako źródło całkiem przyzwoitego, dodatkowego dochodu.
Powstałe osiedla najczęściej są już z pewnym zapleczem udogodnień, np. parkingami strzeżonymi (monitoring, stróże), garażami, placami zabaw, itp. Za takie udogodnienia obecnie ludzie są w stanie chętniej zapłacić więcej pieniędzy! Aby znaleźć dobrego klienta, trzeba jednak wiedzieć do kogo skierować daną ofertę.

Comments (1)

  1. No proszę. Autor plus 5.

Comment here