Moda na kupno mieszkań pod wynajem trwa!

Mimo, iż w ostatnim czasie rynek nieruchomości jest bardzo chwiejny, wciąż obserwujemy zjawisko dużego zainteresowania kupnem mieszkań z przeznaczeniem na wynajem. Głównym tego powodem jest z pewnością chęć inwestycji pieniędzy. Nieruchomości, które są atrakcyjne pod różnym względem i wykazują dużą możliwość źródła zysku, doskonale się sprzedają.

Najczęściej zjawisko kupowania mieszkań przeznaczonych na wynajem można zaobserwować w dużych miastach, gdzie najczęstszymi klientami są osoby przenoszące się często z mniejszych miast do większych za pracą, studenci chcący mieć większe możliwości na start, a nawet turyści!

 


Atrakcyjne mieszkania w Raciborzu i okolicach. Agencja Nieruchomości DomProfit zaprasza na dni otwarte!


 

Kluczyki od domu położone na pieniądzach w zynajmu mieszkania.
Inwestowanie w nieruchomości to nadal najbardziej powszechny i dalej zyskowny sposób inwestowania pieniędzy.

W miejscowościach typowo turystycznych np. dużych, historycznych – zabytkowych miastach, miejscowościach położonych nad morzem lub w górach, w okresie dobrego sezonu, mieszkania takie (z przeznaczeniem na wynajem) przeżywają prawdziwe oblężenie! Mimo, iż w tym wypadku okres wynajmu jest krótki – typowo urlopowy, to może być naprawdę zyskowny dla właściciela nieruchomości.

Poza tym inwestowanie w nieruchomości jest chyba obecnie najbardziej opłacalnym (i pewnym?) sposobem inwestycji pieniędzy. Niestety po ostatnich spadkach oprocentowania różnego rodzaju lokat, a w związku z tym małym zyskiem, coraz mniej ludzi decyduje się właśnie na ten sposób pomnażania zaoszczędzonych pieniędzy.
Ba! Niektórzy nawet decydują się na wzięcie kredytu, by kupić mieszkanie pod wynajem! Oczywiście z założeniem, że rata kredytu będzie opłacana z pieniędzy z wynajmu. Na czysty zysk w tym wypadku, niestety trzeba będzie poczekać.

Drugi najpopularniejszy sposób inwestycji pieniędzy w Polsce też nie jest za bardzo popularny, mowa tu o inwestycji pieniędzy w złoto lub brylanty. Dlaczego? Ponieważ jest bardziej ryzykownym sposobem niż nieruchomości.

Oliwy do ognia dolewają sami deweloperzy, którzy budując osiedla mieszkaniowo – usługowe, jawnie zachęcają ludzi do kupna mieszkań pod wynajem, jako źródło całkiem przyzwoitego, dodatkowego dochodu.
Powstałe osiedla najczęściej są już z pewnym zapleczem udogodnień, np. parkingami strzeżonymi (monitoring, stróże), garażami, placami zabaw, itp. Za takie udogodnienia obecnie ludzie są w stanie chętniej zapłacić więcej pieniędzy! Aby znaleźć dobrego klienta, trzeba jednak wiedzieć do kogo skierować daną ofertę.

One Reply to “Moda na kupno mieszkań pod wynajem trwa!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *