Skuteczna sprzedaż nieruchomości

Praktyczne porady, inspirujące rozwiązania oraz najświeższe aktualności z branży nieruchomości

Aktualności

Co przyniesie rok 2016 w branży nieruchomości?

Jeżeli interesuje Was co przyniesie branża nieruchomości w 2016 roku, to zapraszam do artykułu:

1. Większe wymagania banków

W roku 2016 banki nie będą już tak chętnie udzielały kredytów hipotecznych jak w poprzednim, 2015 roku. Należy więc liczyć się z faktem, że możemy mieć problem aby uzyskać kredyt. Co więcej – marże kredytów hipotecznych prawdopodobnie pójdą w górę, tak samo jak opłaty za poszczególne usługi bankowe.

2. Nowy rekord sprzedaży mieszkań z rynku deweloperskiego

Zeszły 2015 rok był rekordowy jeżeli chodzi o sprzedaż mieszkań z ryku deweloperskiego i jak wskazują specjaliści z branży nieruchomości – rok 2016 może ten rekord pobić (mimo trudności które opisaliśmy w powyższym punkcie). Jak wynika ze statystyk – ok. 85 000 mieszkań jest już w trakcie budowy, z kolei jest podpisanych ok. 100 000 samych pozwoleń na budowę.

3. Jeszcze większe zainteresowanie programem MDM „Mieszkanie dla Młodych”

Nowelizacja przepisów programu MDM która weszła w życie we wrześniu ubiegłego roku, widocznie polepszyła jego parametry, a co najistotniejsze – rozszerzyła zakres do rynku wtórnego i to właśnie mieszkania używane cieszą się teraz największą popularnością. Efektem nowelizacji przepisów programu jest bardzo duży wzrost wniosków.

Jak spekulują specjaliści – limit środków na dopłaty w programie „mieszkanie dla Młodych” skończy się już z nadejściem wiosny o ile zainteresowanych nie odstraszy 15% wkład własny.

4. Najbardziej popularne mieszkania

Tutaj tendencja się nie zmieni i tak samo jak w roku 2015 – najbardziej rozchwytywane mieszkania to małe 2-3 pokojowe, których metraż wynosi ok. 60 mkw.
Nadal będzie panowała moda na kupno mieszkań pod wynajem, więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem?

 

A jakie są Wasze przewidywania?

Comments (1)

  1. Rok 2017 moze przyniesc czesciowy spadek popytu na nieruchomosci mieszkaniowe, ale mysle, ze rynek szybko dopasuje sie do sytuacji

Comment here