Skuteczna sprzedaż nieruchomości

Praktyczne porady, inspirujące rozwiązania oraz najświeższe aktualności z branży nieruchomości

Aktualności

Program Mieszkanie Dla Młodych – I pula środków na rok 2017 wyczerpana

Pod koniec czerwca, środki przeznaczone na rok 2017 programu Mieszkanie Dla Młodych, zostały już prawie wykorzystane. Te na rok 2016 zostały już dawno wykorzystane. Bank Gospodarstwa Krajowego zaprzestał już przyjmowania wniosków o dopłaty na przyszły rok, co oznacza, że klienci zainteresowani tym programem, będą mogli już kupować mieszkania z dofinansowaniem z puli przeznaczonej na rok 2018. Jak widać, zainteresowanie programem MDM jest cały czas bardzo duże. Wnioski ponownie będzie można składać od 1 stycznia 2017 roku.

 

Od dnia 5.07.2016 roku, dostępne są już tylko środki z wypłatą możliwą w 2018 roku – wiąże się to z pokaźnym zmniejszeniem grona potencjalnych beneficjentów, ponieważ znalezienie odpowiedniego lokalu mieszkalnego będzie jeszcze bardziej trudniejsze niż dotychczas.

 

Chętni na zakup mieszkania w programie MDM będą zmuszeni do poszukiwania takich mieszkań, które będą odpowiadały harmonogramom płatności, tak aby ostatnia wpłata była zaplanowana na rok 2018. Mieszkania takie z pewnością znajdą się w ofercie deweloperów, jednakże w tym wypadku na mieszkanie będziemy musieli poczekać nawet 1,5 roku i więcej – nie każdemu taka opcja odpowiada.

Z kolei jeżeli bardziej interesuje nas mieszkanie z rynku wtórnego, czekają nas przeszkody. Niewiele znajdzie się takich sprzedawców, którzy zechcą podpisać umowę, z której będzie wynikało, że część środków zostanie wypłacona im dopiero w 2018 roku.

Z tego względu, jak twierdzą eksperci – do końca tego roku nowe mieszkania od deweloperów będą cieszyły się większym zainteresowaniem, gdyż są oni bardziej skłonni dostosować się do harmonogramu płatności, niż zwykli sprzedawcy.

Z kolei od 1 tycznia 2017 roku, jak zostanie na nowo odblokowana druga połowa środków przewidziana na 2017 – rynek wtórny wróci do gry, aż do momentu wyczerpania środków.

 

Jesteś zainteresowany programem MDM i szukasz atrakcyjnego mieszkania z rynku wtórnego? Zapraszamy do DomProfit – agencji nieruchomości działającej na terenie Raciborza, Wodzisławia Śląskiego oraz Rydułtów.

Comment here