Skuteczna sprzedaż nieruchomości

Praktyczne porady, inspirujące rozwiązania oraz najświeższe aktualności z branży nieruchomości

Porady

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form inwestycji pieniędzy, ponieważ kwalifikuje się jako jedna z najbezpieczniejszych możliwości lokaty pieniędzy. Od wielu lat nieruchomości nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie – przy odpowiednim wkładzie finansowym oraz pracy – zyskują.

Chciałbyś zainwestować w nieruchomości, jednak nie wiesz w którą warto? Podpowiadamy!

Jak już wyżej wspomnieliśmy, nieruchomości raczej nie tracą zbyt wiele na wartości, a jak już to spadki są małe. Jednak aby nie narazić się na straty finansowe, warto być na bieżąco w branży nieruchomości, gdyż trendy inwestycyjne sukcesywnie, jak w każdej innej branży się zmieniają.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

 

#1 Lokale użytkowe

Jak radzą eksperci z branży nieruchomości – najbardziej opłaca się inwestować w nieruchomości związane z lokalami usługowymi w dobrej lokalizacji, np. osiedla (szczególnie nowo powstające), gdyż są one dobrym „wabikiem” np. dla właścicieli sklepów osiedlowych, prywatnych gabinetów lekarskich, np. dentystów, salonów kosmetycznych i fryzjerskich.

#2 Lokalne komercyjno – handlowe

Kolejną grupą nieruchomości, w które warto zainwestować, to nieruchomości magazynowe oraz komercyjne – handlowe. Jednak, aby zyskać na tej grupie nieruchomości, należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą lokalizację, inaczej możemy mieć duży problem ze znalezieniem najemcy, a pieniądze z inwestycji mogą nie zwrócić się.

Jeżeli zdecydujesz się na nieruchomość komercyjną – handlową, musisz zwrócić uwagę, aby znajdowała się ona w interesującym miejscu dla firm. Najlepiej, jakby mieściła się w centrum miasta lub w prestiżowych dzielnicach / częściach miasta. W tym przypadku zwróć również uwagę na to czy okolica, w której mieści się lokal posiada dobrą linie komunikacyjną z pozostałą częścią miasta – jest to bardzo ważny aspekt tego typu nieruchomości, na który potencjalni najemcy z pewnością zwrócą uwagę.

#3 Magazyny

Z kolei jeżeli chodzi o nieruchomości magazynowe – warto, aby w pobliżu znajdowały się firmy oraz zakłady produkcyjne. Najlepszą dla nich lokalizacją są obrzeża miasta (szczególnie tych większych miast), gdzie prosperują zakłady produkcyjne.

#4 Mieszkania na wynajem

Nieruchomości, w które również warto zainwestować, to z pewnością mieszkania i domy, które przeznaczymy pod wynajem. O tym pisaliśmy już m.in. w tych artykułach:

  1. http://nieruchomosci-domprofit.pl/moda-na-kupno-mieszkan-pod-wynajem-trwa/
  2. http://nieruchomosci-domprofit.pl/czy-warto-kupic-mieszkanie-pod-wynajem/

Co prawda zyski z nieruchomości mieszkań pod wynajem nie są zazwyczaj aż tak znaczne, jak w przypadku powyższych propozycji, to jednak są bardziej stabilne. Jest to dobra opcja dla tych osób, które chcą spłacać np. ratę kredytu z pieniędzy za wynajem.

W przypadku Raciborza – małego miasta leżącego na Śląsku, zdecydowanie większą popularnością cieszą się mieszkania niż domy, najchętniej kupowane to te 2 i 3 pokojowe.

Przed inwestycją, dowiedz się czy w Twoim mieście większą popularnością cieszą się mieszkania czy domy, oraz na jakie parametry szczególnie zwracają uwagę mieszkający tam ludzie.

Ryzyko związane z inwestycją w nieruchomości

 

Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem – czasem mniejszym, czasem większym. Jednak w przypadku nieruchomości, najbardziej powszechnym ryzykiem, gdy już znajdziemy najemcę, jest to, że nie wiemy na kogo natrafimy i czy dana osoba będzie regularnie i w terminie opłacać czynsz.
W przypadku, gdy nie kupowaliśmy nieruchomości specjalnie pod ten zamiar zaciągając się dodatkowo w banku – nie stracimy na tym aż tak, jak w przypadku gdy i my będziemy mieć zobowiązania.

Inwestycja w nieruchomości może być bardzo zyskowna, ale także ryzykowna, więc za nim zdecydujemy się na tą formę inwestycji, dokładnie przeanalizujemy wszystkie aspekty za i przeciw, obeznajmy temat nieruchomości, przeanalizujmy rynek i zapotrzebowanie.

Wnikliwa analiza może nas uchronić przed stratą dużej sumy i wpadnięciem w kłopoty finansowe.

Comment here