Skuteczna sprzedaż nieruchomości

Praktyczne porady, inspirujące rozwiązania oraz najświeższe aktualności z branży nieruchomości

Taka branża

5 głównych powodów dlaczego ceny mieszkań wciąż rosną!

Ciągle mówi się, że na rynku nieruchomości źle się dzieje, jednak jak można zaobserwować, ceny mieszkań wciąż rosną… Zobacz, co może być powodem ciągłego wzrostu cen mieszkań.

Powody, które przyczyniają się do wzrostu cen mieszkań

1. Program Mieszkanie Dla Młodych

W połowie roku zostaną wprowadzone zmiany w programie Mieszkanie Dla Młodych, które z pewnością spowodują większe zainteresowanie programem, a co z tym się wiąże – masowym kupowaniem mieszkań. Kliknij i dowiedz się, jakie zmiany wejdą w życie w programie Mieszkanie Dla Młodych.

2. Sukcesy deweloperów

Po ostatnich sukcesach deweloperów, które dotyczą rekordowych sprzedaży mieszkań w ubiegłych latach, przeważająca większość zapowiada znaczne podwyższenie cen mieszkań.
Z kolei nie ma chętnych do obniżenia cen. Co najwyżej możemy liczyć na jakieś czasowe okazje i promocje.

 

DomProfit - Nieruchomości Racibórz

 

3. Zainteresowanie Państwa mieszkaniami

Fundusz BGK Nieruchomości ma zamiar w najbliższych latach wydać ok. 5 mld zł na zakup mieszkań, które zostaną przeznaczone na wynajem. Mają w planach nabyć klatki bądź całe budynki i to większość z planowanego budżetu ma zostać wydana w ciągu najbliższych 2-óch lat, co oznacza, że odkupi od deweloperów średnio ok. 20 000 mieszkań! Z pewnością będzie wiązało się to z zmniejszeniem oferty rynkowej, a to z kolei może wpłynąć na podwyższenie cen dostępnych mieszkań.

4. Bardzo korzystne kredyty

Obecnie możemy zaobserwować zjawiskowo występowania najniższych stóp procentowych w historii! Niższe oprocentowanie ma wpływ na płacenie niższych rat kredytowych, a to przekłada się na większą dostępność nabycia mieszkania.
Dzięki temu osoby, które nie chciały angażować się w duże obciążenia finansowe lub Ci, którzy do tej pory nie miały zdolności kredytowej mają teraz dużo większą szansę. Załapią się także te osoby, które myślały nad zmianą mieszkania na większe.

5. Sytuacja z frankiem szwajcarskim

Z tego względu, że od roku 2000 udzielono wiele kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim (coś ok. 775 tys. kredytów), wpłynie na wyłączenie wielu tysięcy mieszkań z obrotu. Ma na to wpływ ostatnia zmiana poziomu kursu, co przekłada się na bardzo duże podwyższenie wartości zadłużenia, a to z kolei uniemożliwia sprzedaż tych mieszkań.

Comment here